in

Príbehy žien, ktoré prehliadli zlé znamenie na začiatku vzťahu

Jeho vzťah s mamou? Jeho správanie na verejnosti? Jeho žiarlivostné scény? Áno, mali by ste tomu venovať pozornosť.

Ak práve s niekým začínate chodiť a vaše telo je na úplne inej vlne je ľahké prehliadnuť drobné veci, ktoré by ste inak vyhodnotili ako “červenú vlajku”, resp. dôvod prečo dotyčného pustiť k vode.

Možno nikdy nemal vzťah dlhší ako niekoľko mesiacov, alebo sa nechce stretávať veľmi často. Asi žije veľmi ďaleko, ale po pár mesiacoch sa dovziete, že má manželku a deti a šťastný život. Môže to byť čokoľvek, akékoľvek prekvapenie. Ako sa tým nepríjemným skúsiť vyhnúť?

Ste pozorné pri hľadaní červených vlajok pri spoznávaní nového partnera?

 Určite sa to stalo každému. Tu je 8 najväčších skutočných príbehov červených vlajok od žien, ktoré ich prehliadli:

1. Doslovne mi napísal: “Jedného dňa ma znenávidíš.” Bolo to cez sms po veľmi príjemnom prvom rande. Bolo to úplne mimo všetkého, čo som čakala. Po mesiaci randenia sa ukázalo, že mal pravdu. Týždeň po tom, čo sme sa rozišli mi zavolal, že bude lepšie ak budeme priateľmi. Bolo to akoby sa snažil nadomňa vyvyšovať, pretože to ja som sa s ním rozišla. Ďalej sa mi chválil do telefónu, aké hrozné boli všetky tie jeho mladé dílerky trávy. Proste úplne nechutné, a tak som ho zmazala zo svojho života! – Marta (32)

2. Jeden chlap mi povedal, že jeho obľúbený film je Americké psycho a že “sprenevera” je jeho obľúbené slovo. Ten film je o konzumnom spôsobe života, chamtivosti a násilí na ženách. Je to síce majstrovské dielo, ale aj tak mi prinášal nočné mory, keď som si ho pozrela. Bohužiaľ, chlapík sa čoskoro ukázal byť podobný ako hlavný hrdina Patrik Bateman. Predviedol svoju neúctu k ženám (mojim potrebám) a posadnutosť kupovaním si predražených produktov. – Ella (26)

3. Môj priateľ z vysokej školy mi raz povedal, že sandály, ktoré si beriem na večeru sú priliš sexy. Pritom to boli ploché červené sandály z Gapu. Vážne mi podivne ticho povedal, že moje oblečenie priťahuje pozornosť priveľa mužov v reštaurácii. Bolo hrozné ako povedal “a tvoje sandály, aj tie sú príliš sexy.”  Bola to typická červená vlajka, ale ja som ju prehliadla. Bohužiaľ, sme mali dvojročný vzťah plný podobných poznámok, obmedzovania, manipulácií a žiarlivosti “Príliš sexy sandále!” Mala som vyskočiť a bežať preč! – Kristína (28)

4. Chodil na menšiu vysokú školu, kam chodilo aj niekoľko mojich priateľov. Bohužiaľ poznali ho iba pod menom “chlapík, ktorý podvádza svoju priateľku”. Po tom, čo podviedol svoju predošlú priateľku sa nechcel s nikým rok stretnúť. Po roku sme šli na prvé rande a on ho celé strávil na Tinderi. Ten bude podvádzať snáď celý život. – Mária (25) 

5. Môj bývalý odmietol akokoľvek zverejniť náš vzťah na sociálných sieťach. Taktiež bol veľmi podráždený, ak som spomenula, že by som niečo zverejnila ja. Napadlo mi, že je to divné, keďže on bol aktivný na svojich profiloch ale nejak som to prehliadala. Neskôr (keď bol v zahraničí) som sa dozvedela, že aktivne vyhľadával iné ženy a priateľom z nášho okolia o nás vôbec nepovedal, a to sme spolu chodili takmer rok! Keď som ho konfrontovala, pripustil, že náš vzťah tajil, aby keď kontaktoval iné ženy nevyzeral pred svojimi priateľmi, že robí niečo zlé. Obyčajný blbec! – Zuzana (21)

6. Môj bývalý mi zmazal z FB účtu všetkých chlapov, s ktorými som niečo mala. Dokonca mi pravidelne kontroloval môj FB účet aj môj telefón. Ospravedlňoval to tým, že vždy našiel niečo podozrivé. To bolo prvých pár mesiacov stretávania sa a veľmi veľa červených vlajok. Teraz nechápem ako som si mohla myslieť, že je to normálne! – Šarlota (26)

7. Matka môjho bývalého mi často hovorila klebety o priateľke jej druhého syna. Brala som to ako znamenie, že je ku mne priateľská a chce, aby sme si boli blízke. Až neskôr sa ukázalo, že sa veľmi rada vtierala do vzťahov svojich synov a snažila sa ich pokaziť. Príliš priateľská svokra – červená vlajka. – Milena (25)

8. Žil so svojimi rodičmi, ktorí za ňho všetko platili. Keď som sa ho spýtala, prečo nemá prácu, povedal, že jeho rodičia chcú, aby sa venoval hudbe. Rešpektovala som to a chodili sme spolu viac ako rok ale žiadny album nevydal. Pre jeho rodinu to bolo celkom normálne, že takto žijú. Za to ja som sa naučila viac si všímať vzťah medzi potenciálnym partnerom a jeho rodičmi. – Elizabet (25)

Máte nejaký podobný zážitok aj vy? Podeľte sa s nami! 

Tento príspevok bol vytvorený cez naš úžasný formulár. Vytvor svoj príspevok!

Člen

Napísal/a Katka

Roky Členstva

Čo si o tom myslíš?

Osem mesačné dieťa zomrelo po tom, čo mu matka dala vodku, aby ho uspala.

Rozchod pred sviatkami